גיבוי בענן: מדוע מדובר בשירות חיוני לכל בעל עסק?

גיבוי בענן: מדוע מדובר בשירות חיוני לכל בעל עסק?

כל בעל עסק יודע בדיוק עד כמה חשובה שמירה וההגנה על העסק. אם ברשותכם מקום פיזי, אתם וודאי מאבטחים אותו בדרכים שונות, ממגנים אותו בציוד מיוחד להגנה מנזקי אש ופגעי מזג האוויר ודואגים שלא יסתובבו בו אנשים בשעות בהן אין פעילות. למרבה האירוניה, בעלי עסקים רבים, כאלו אם חנות או מפעל פיזי וגם כאלו בלי, לא דואגים להגנה על הנכסים הדיגיטליים והחומרים של העסק. במקרים רבים, כאשר חומרים ממוחשבים אובדים, מדובר במכה קשה לכל עסק שעלולה גם להביא למפלתו בסופו של דבר. אחת הדרכים לוודא שזה לא יקרה היא לבצע גיבוי על ענן. אם עדיין לא שמעתם על כך, זה הזמן להסביר מדוע זה חשוב לכל עסק שהוא.

כל המידע במקום אחד

מה שקורה בעסקים בהם המידע לא מגובה כאשר מתרחש אובדן מידע, הוא ניסיון נואש לשחזר את המידע מכל מיני מקורות שונים. עבודה סיזיפית עם אחוזי הצלחה נמוכים מאד לרוב. בראש ובראשונה מומלץ לבצע גיבויים בענן בדיוק בגלל זה. אם חלילה יש אובדן של מידע, ניתן לגשת בקלות אל כל המידע בפעם אחת ולשחזר אותו במלוא ולא צריך להתחיל לנבור ולחטט במעמקי הרשת.

סדר וארגון

מעבר לגיבוי עצמו, אחסון של המידע בענן מאפשר לארגן בצורה נוחה וחכמה את כל החומרים. כך, כאשר אתם רוצים להגיע לקבצים מסוימים של העסק שלכם, אתם יודעים בדיוק היכן הם נמצאים. בנוסף בגלל שכל המידע נמצא במקור חיצוני, אתם לא מעמיסים על המערכת שלכם וחופשיים להשתמש בה לצרכים שונים.

חיסכון משמעותי

בשורה התחתונה חשוב מאד לזכור כי גיבוי בענן הוא לא רק דרך להבטיח שהמידע שלכם נשמר ודרך נוחה וחכמה לאחסן אותו, אלא שהוא חוסך לכם אלפי שקלים בפועל. במקרים של אובדן מידע כאשר אין גיבוי ראוי, השחזור יכול להגיע עד לעשרות אלפי שקלים במקרים גרועים ואתם בהחלט לא רוצים להגיע לשם.

לכן, גיבוי בענן הוא פעולה שמומלץ בהחלט לכל עסק לעשות כדי להימנע ממצבים לא נעימים כלל.

כתוב/כתבי תגובה