קורס אונליין – מדוע הוא עדיף על פני קורסים רגילים

קורס אונליין – מדוע הוא עדיף על פני קורסים רגילים

במהלך השנים, לא מעט דברים שהיינו רגילים לעשות פנים אל פנים עברו לעולם הווירטואלי וכיום אנחנו יכולים לעשות אותם באמצעות אתרי אינטרנט שונים. בין אם מדובר בקניות ובין אם מדובר ברישומים בירוקרטים שונים ועוד.

אחת הדוגמאות הטובות והשכיחות ביותר לכך, אלה קורסים דיגיטליים אשר מועברים אונליין באמצעות אתרי אינטרנט שונים. בעבר אם היינו רוצים ללמוד משהו, הרי שהיינו חייבים להירשם למוסד מסוים ולהגיע לכיתה בשביל להיות נוכחים בשיעורים. במקרים מסוימים, יכולנו גם להיעזר בקלטות או ספרים על מנת ללמוד באופן עצמאי בבית.

היום, אנחנו יכולים ללמוד קורסים שונים גם באמצעות האינטרנט באתרים כמו Ylearn, בין אם מדובר בקורסים אקדמיים ובין אם מדובר בקורסים מקצועיים לעבודה או קורסים אחרים. זה מעלה שאלה, מה עדיף לנו, מה יותר נכון מבחינתנו. עלינו לבחון את האופציות השונות, להשוות ולראות מה בדיוק אנחנו יכולים לקבל מכל צורת למידה ואז להחליט, מה יותר רלוונטי עבורנו.

איך אנחנו נבחן מה נכון עבורנו

ראשית, חשוב להכיר את תוכנית הלימודים של כל קורס, כל מסגרת, על פיה להחליט מה עדיף לנו, מה יותר נכון עבורנו.

שנית, עלינו לבחון איך יהיה לנו יותר נוח ללמוד את התחום. האם אנחנו יכולים ללמוד בכלל באמצעות קורס אונליין או שמא מדובר בתחום לימודים שמחייב להיות נוכחים בכיתה, שכן אחרת נפספס את הרעיון שעומד בבסיסו של הקורס.

שלישית, יש לבחון עד כמה הקורס מעודכן ורלוונטי. באופן טבעי, קורס אונליין יכול להיות הרבה יותר מעודכן מאשר תוכנית לימודים של קורס פרונטאלי. לכן, יש פה יתרון מובהק ללימודים דרך מחשב.

ארבע, עלינו לשאול את עצמנו, האם יש לנו את המשמעת העצמית הדרושה לשם לימודים במסגרת אונליין. בשונה ממסגרת לימודית רגילה, בה השיעורים מתקיימים בכיתת לימוד מול מרצים פיזיים, שיעורי האונליין מועברים דרך המחשב בכל זמן שנוח לסטודנט ועל פי מסגרת שהוא קובע לעצמו – ולכן עליו להיות בעל משמעת עצמית גבוהה כדי ללמוד כמו שצריך ולהצליח בלימודים.

כתוב/כתבי תגובה