מרעיון למוצר

לכולנו יש רעיונות שאנחנו רוצים לפתח והוציא לעולם, לכולם יש את המוצר הזה שהמציאו תוך כדי עבודה ומציאת פתרונות לבעיות כאלה ואחרות. חלק מהרעיונות נוצרו בעקבות רצון לשפר את חיינו וחלקם נוצרו מהרצון שלנו להתעשר ולהרוויח כסף באמצעות מציאת פטנט שרק אנחנו יודעים.

אם נסתכל לאורך ההיסטוריה, הרעיונות הגדולים הומצאו ממקום של רצון לשפר את העולם ומצוא פתרונות לבעיות או אתגרים שיש או צצו לאורך דרך מסויימת.

לעיתים רעיונות אלה אכן באו ושיפרו את חיינו ופתרו חלק מהבעיות והאתגרים וחלק יצרו בעיות ואתגרים אחרים באמצעות פתרון של בעיות אחרות.

רבים מהרעיונות הפכו מרעיון למוצר אך לא תמיד הרעיונות היו לטובתנו, אם נסתכל על פיתוחים צבאים למשל. ויש רעיונות שהפכו מרצון טוב לשימושים צבאים.

צעדים שכדאי לעשות כדי להפוך רעיון למוצר מצליח

בראש ובראשונה, הכנות ראשוניות.

1.הכנה מנטלית וכלכלית היא חשובה מאוד.
2.אפיון הרעיון ופיתוח
3.בדיקת השוק ומחקר מתחרים
4.היתכנות ופיתוח אבטיפוס
5.הצטרפות לחממה מיועדת לתחום המוצר
6.גיוס משקיעים
7.פיתוח מוצר ראשני
8.אפיון קהל פוטנציאלי
9.השקת המוצר
10.ניתוח נתונים, משובים ומסקנות

לרוב יזמים ובעלי רעיונות רואים את הדרך בצורה ישירה ולפעמים מתעלמים מהמכשולים ואתגרים הקיימים בדרך, שיוצאים למסע.

לא תמיד הכל הולך ישר ולכן חשוב להיות מוכנים לעליות וירידות שהתהליך לא יעבוד, יהיו קשיים ומשברים. חשוב להתכונן לזה גם מנטלית ופיננסית.

תאמינו במוצר שלכם לכל אורך הדרך, תמיד יעלו ספקות מצד שותפים, חברים, משפחה והסביבה. אם תאמינו מה הלמה שאתם עושים את זה בצורה חזקה מאוד. הרעיון יהפוך למוצר בשלב כזה או אחר.

היעזרו בסיוע חיצוני ומקצועי, אין סיבה שהרעיון ייפול על פעולות טכניות בירוקרטיה מיותרת, עזרה מקצועית מאת סטודיו לעיצוב תעשייתי יכולה לצלוח חסמים רבים ולעזור לכם להגיע מרעיון למוצר.

כתוב/כתבי תגובה