רשלנות רפואית בקורונה – מה צריך לדעת?

רשלנות רפואית בקורונה – מה צריך לדעת?

מצב של רשלנות רפואית בקורונה הוא חדש יחסית וזאת מכיוון שמדובר בסיטואציה של עומס מערכתי של מערכת הבריאות, דבר שהוביל לכך שאין משאבים לטפל בחולים במקרים רבים. כאשר מקרה כזה מתרחש, צריך להבין כי בית המשפט יכול לפסוק לכאן ולכאן, כאשר הכיוון יהיה תלוי במצב הספציפי שהוביל לרשלנות הרפואית.

מה הבעיה בטיעון של בעיות תקציביות?

כאשר בוחנים מצב של רשלנות רפואית בקורונה, אם בית החולים יטען למחסור במשאבים עקב בעיות תקציביות, בית המשפט יוכל לבחון את הטענה הזו יותר לעומק ולברר את חלוקת התקציבים בבית החולים וזאת על מנת שהוא יוכל להבין אם מדובר בטענה מוצדקת. במקרים רבים בית המשפט יכול להבין כי חלוקת המשאבים איננה הולמת וכתוצאה מכך צריך להינתן פיצוי משמעותי עקב מקרה הרשלנות.

מצב חסר תקדים במדינת ישראל

רשלנות רפואית בקורונה זהו מצב חדש מכיוון שעד כה בתי חולים לא היו במצב בו הם לא יכלו להעניק שירות הולם עקב עומס כזה וחוסר במשאבים. לאור זאת חשוב להבין כי מדובר בתיק רשלנות רפואית שונה מאלה שנהוגים עד היום, כאשר סיכויי ההצלחה של תיק תביעה מהסוג הזה יהיו תלויים בלא מעט פרמטרים שונים שצריך לקחת לתשומת הלב.

לאור זאת נמליץ לכם להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית בנו גליקמן אשר יוכל לבחון בצורה רצינית את המקרה הספציפי שלכם ולאחר מכן להעניק לכם ייעוץ ממוקד ולאפשר לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בכל הנוגע למקרה הרשלנות הרפואית ממנו סבלתם. בעזרת הייעוץ הנכון הכול יהיה הרבה יותר פשוט ותוכלו לפעול בצורה מדויקת ונכונה. היו בטוחים בכך. אז למה אתם מחכים? התחילו לפעול בעניין בהקדם האפשרי ובצורה חכמה.

כתוב/כתבי תגובה