שיווק באינטרנט – כיצד קידום אתרים יכול לעזור?

שיווק באינטרנט – כיצד קידום אתרים יכול לעזור?

"אם אתה לא שם – אתה לא קיים" היא אחת מאמרות הכנף השכיחות בישראל. בתחום הרחב של שיווק באינטרנט, המשפט מדויק להפליא. מאות אלפי בעלי חברות ועסקים כבר הבינו – כדי להצליח בענפי העסקים השונים, יש צורך אחד חשוב יותר מכל השאר: הצורך בשיווק אינטרנטי חכם, יעיל ומדויק. כיצד עושים זאת? מייד תבינו.

קידום אורגני בגוגל – לב ההצלחה

שיווק באינטרנט כולל עשרות מרכיבים משמעותיים. אחד החשובים ביותר הוא קידום אורגני בגוגל. הקידום האורגני הוא שם כולל לעשרות פעולות שמטרתן אחת – קידום אתר העסק או החברה כמה שיותר גבוה בין תוצאות מנועי החיפוש השונים. הפעולות כוללות יצירת מערכות קישורים לאתרים אחרים ומהם, שיפור חווית הגולש באתר, מאמרי מידע מעודכנים, שימוש מושכל ברשתות החברתיות ועוד.  יתרונות השיטה רבים: האפקטיביות הפוטנציאלית שלה (הופעה בצמרת החיפושים משמעותה, לרוב, עלייה ניכרת בפעילות הכלכלית של העסק), העובדה שמרבית הפעולות חינמיות ועוד. מנגד, מדובר בעבודה רבה, שלא נפסקת, שדורשת מומחיות ושתוצאותיה לא ודאיות (אין הרבה מקום בעמוד הראשון של גוגל…).

קידום ממומן – לשלם כדי להצליח

הצד השני של מטבע השיווק הרשתי הוא קידום ממומן. כאן החיים פשוטים יותר: משלמים לגוגל ובתמורה מקבלים מקום בצמרת החיפושים. שווה, לא? אז זהו, שלא תמיד. גולשים רבים נמנעים מלבקר באתרים בקטגוריית הפרסום/ממומן ורצים למטה יותר, לאתרים שמקודמים באופן אורגני. התשלום גם אינו זול, אך לעיתים קרובות משתלם בזכות עלייה חדה בכמות הגולשים באתר.

מהי הדרך הכי טובה לקדם ולשווק באינטרנט?

כאמור, שיווק באינטרנט כולל מרכיבים נוספים מלבד אלו שהוזכרו, מה שמעצים עוד יותר את הצורך בחברת קידום מקצועית שתעשה את העבודה עבורכם. נכון, זה לא בחינם, אבל אם תצליחו למצוא חברה טובה, מקצועית ומנוסה (ויש רבות כאלו), על כל שקל שתוציאו תחזירו פי כמה. שיהיה בהצלחה!

כתוב/כתבי תגובה