עיצוב לוגו לעסק – הליך חשוב בתהליך המיתוג

עיצוב לוגו לעסק – הליך חשוב בתהליך המיתוג

לכל מעצב גרפי יש גישה משלו לפיתוח לוגו. עבור חלקם, זה שיטתי וממושמע – 60 דקות של פיתוח קונספט ואחריו 90 דקות של ביצוע, והכל תוך האזנה לאלבום האהוב עליהם כדי להגביר את היצירתיות. כך או כך, הוא הליך חשוב בתהליך המיתוג.

עיצוב לוגו לעסק – הליך חשוב בתהליך המיתוג

הצעד הראשון שלכם בתהליך עיצוב לוגו לעסק הוא להבין מה מגלם המותג ומה היעדים של העסק. זה ידוע בשם שלב גילוי הלקוחות. אין עיצוב אחד המתאים לכולם עבור עיצוב לוגו – לוגו הוא טוב כמו הייצוג של עסק, כך שהוא לא יהיה יעיל אלא אם כן תדעו תחילה לאיזה רושם מכוון המותג.

מה צריך לדעת לפני שבונים לוגו?

חלק גדול מהמידע שתזדקקו לו, צריך להיות בתמצית העיצוב. אבל תמיד יש לקוחות שלא יכולים לבטא את מבוקשם, את מה שהם רוצים או לא יודעים בעצמם, ועומדים על המעצב לשלוף את המידע הזה. 

ואפילו במקרה של התיקונים המפורטים והמורכבים היטב, מעצבים צריכים להתעמק – לבדוק כיצד הלקוח באמת מרגיש בעסק שלהם ואת העבודה המדהימה שהם עושים במילים שחורגות מההצהרה התאגידית הרשמית.

> ראו דוגמאות באתר של טלי סיני

הערכת מותג

הערכת מותג היא אחד הצעדים הראשונים בתהליך עיצוב הלוגו. אנו מבקשים מהלקוחות להגדיר את התכונות שלהם בתחומי ליבה מסוימים כך שלמעצבים יש מושג טוב יותר לגבי זהות המותג לפני שהם אפילו מתחילים את עיצוב הלוגו.

מכאן, תוכלו להתחיל לעשות סיעור מוחות כדי לזקק מידע זה למילות מפתח וביטויים. טכניקה אחת של סיעור מוחות פופולרי היא מיפוי מחשבים, בו מעצבים לוקחים את רשמיהם המותגים הכוללים ומרחיבים אותם לרעיונות קשורים ללוגו.

כתוב/כתבי תגובה