המדריך לפתיחת עסק עצמאי לכותב המתחיל

המדריך לפתיחת עסק עצמאי לכותב המתחיל

מוכשרים בכתיבת תוכן? רוצים להתחיל לייצר כסף מהכישרון שלכם? הנה המדריך הכי ידידותי לכותב המתחיל, ככה תפתחו עסק ותתחילו לייצר הכנסות מכל מקום ובכל זמן.

הגדרת העסק

סביר להניח, שחשבון הבנק שלכם לא יתנפח בן לילה. בניית עסק לוקחת זמן מה, והכנסות הולכות וגדלות ככל שמתמידים ומשקיעים. בתחילת הדרך מומלץ לפתוח "עוסק פטור", שמחזור הכנסותיו השנתי לא עולות על 99,000. הגדרת העסק הזו חוסכת לכם המון בירוקרטיה ומיסים, ומאפשרת לכם לנהל את חשבונות העסק בקלות.

תחנה ראשונה- משרדי המע"מ

במשרדי המע"מ הקרובים למקום מגוריכם תידרשו להירשם כ"עוסק פטור". לצורך הרישום מומלץ להצטייד בתעודת זהות, אישור מהבנק עם פרטי החשבון שלכם או לחילופין, צילום צ'ק. בדרך כלל בתחום כתיבת תוכן אין צורך בחוזה שכירות או בהתקשרות עסקית להבדיל מתחומי עיסוק אחרים או הגדרות עסק אחרות.

תחנה שנייה- משרדי מס הכנסה

עם פתיחת תיק במע"מ עליכם לגשת למשרדי מס הכנסה, הקרובים למקום מגוריכם לצורך פתיחת תיק. במשרדי מס הכנסה יעניקו לכם הדרכה על אופן ניהול ספרי חשבונות העסק וחובות הדיווח שלכם לרשויות.

תחנה שלישית- ביטוח לאומי

התחנה הבאה שתפקדו היא משרדי ביטוח לאומי, הקרובים למקום מגוריכם, שם עליכם להצהיר על עיסוקכם כעצמאים. במעמד זה תידרשו להצהיר גם על כמות שעות העבודה וההכנסות המשוערות הצפויות לצורך קביעת גובה המקדמות, שתשלמו למוסד לביטוח לאומי.

תחנה רביעית- בנק

פתיחת חשבון בנק עסקי תסייע לכם לנהל באופן יעיל ונכון את חשבונות העסק, להפריד את הכנסות והוצאות העסק מהחשבון הפרטי ולקבל שליטה על ההתנהלות הפיננסית שלכם. בנוסף, חשבון עסקי יעניק לכם הטבות מהבנק, שלא יינתנו לכם במסגרת החשבון הפרטי, כגון הלוואות, מסלולי ריביות משתלמים ועוד.

רגע לפני

הפעולה האחרונה שעליכם לבצע לפני שתתחילו לשווק כתיבת תוכן או שירותי כתיבה שיווקית בפרופיל העסקי שלכם, הוא הזמנת קבלות. את הקבלות תוכלו לנפק ללקוח בשיטה המסורתית, באמצעות קבלות מודפסות על גבי נייר כימי ב- 3 העתקים ושליחתן בדואר, או באמצעות קבלות ממוחשבות (עם אפשרות לסליקת כרטיסי אשראי און ליין), שניתן להנפיק בעזרת חברות שונות שמעניקות את השירות באינטרנט. ניתן גם לרכוש תוכנה שתסייע לכם בניהול החשבונות מבלי שתהיו תלויים בשום חברה כזו או אחרת.

זהו, כעת אתם נחשבים לבעלי עסק עצמאי בתחום כתיבת תוכן. את ההוצאות עבור ציוד משרדי, פלאפון, חשמל וצורכי משרד תוכלו להגיש לרואה החשבון שלכם יחד עם כל הדיווחים של הכנסות העסק, אשו לשמחתכם, כעוסק פטור, תוכלו לעשות את ניהול החשבונות באופן עצמאי. כל שנדרש מכם כעת הוא להגיש דו"ח שנתי (עד חודש אפריל בשנה העוקבת), שאת אופן מילויו תוכלו ללמוד באמצעות קורס מזורז במשרדי מס הכנסה הקרובים לביתכם.

כתוב/כתבי תגובה