למה חשוב שיהיה לכם לוגו ייחודי?

למה חשוב שיהיה לכם לוגו ייחודי?

החלטתם שאתם מקימים עסק, או שכבר יש לכם עסק, אלא שאין לעסק שלכם לוגו. במילים אחרות, אין לעסק שלכם נראות ייחודית ומיתוג שמלווה את המוצרים או השירותים שאתם נותנים, וכזה שמייצר זיכרון אצל קהל היעד שלכם. כמו שכבר הבנתם – זה לא מצב אידאלי.

לוגו, גם אם הוא מינימלי, מייצג את השוני והייחודיות של העסק שלכם והערכים שמלווים אותו. הלוגו הוא ההרגשה, החוויה, הצבע, הטעם והרגש שמייצר המוצר שלכם. הוא נותן 'פנים' לעסק שלכם, ומספר את הסיפור שלו. הוא משדר מומחיות בתחום שלכם, מקצועיות, איכות ושירות. מדובר בכל כך הרבה דברים שחשובים מאוד לקהל היעד שלכם. עיצוב לוגו לעסק מהווה את הבסיס למיתוג שלו ונותן לעסק זהות ייחודית משלו.

לוגו טוב הוא לוגו ייחודי
לא כל לוגו הוא לוגו טוב. שימו לב שאתם לא מתפתים לבחור בלוגו מתוך תבניות מוכנות רק בגלל שהמחיר שלהן מוזל. עדיף לוודא שאתם בוחרים בחברה שתספק לכם עיצוב לוגו בהתאם לצרכים של העסק שלכם ולא תשמש בעיצובים מוכנים.

והוא גם לא חייב להיות יקר
רוב המעצבים מתמחרים עיצוב לוגו החל מ-800 שקלים וזה יכול להגיע גם לאלפי שקלים. אבל, לוגו טוב בהחלט לא חייב להיות לוגו יקר. ישנן גם חברות שמציעות לוגו מעוצב אישית, שמעוצב על ידי מעצבים גרפיים, במחירים מוזלים גם כן. מומלץ לבדוק את לוגו 24, שמציעים עיצוב לוגו במחיר משתלם מאוד ומספקים את הלוגו עד 24 שעות מהזמנתו. אין ספק שיש עדיפות ללוגו כזה שיעוצב עבורכם אישית מאשר לוגו שנבחר מתוך "מאגר" שממנו כל אחד יכול לבחור, כך שיכול לקרות מצב לא נעים שיש את אותו לוגו להרבה עסקים.


גם עסק קטן יכול להיראות עסק גדול
ככל שהלוגו מעוצב באופן מקצועי יותר, העסק משדר הקפדה על איכות בליתי מתפשרת. מצד שני, לוגו חובבני מצביע על עסק חובבני גם כן. לכן, לפני שאתם משלמים לחברה או מעצב גרפי, בקשו מהם לראות דוגמאות ללוגואים שעיצבו. בדקו שהם אכן יכולים לעצב בסגנונות שונים, ושלא כל הלוגואים שעיצבו דומים מידי זה לזה. הייחודיות והבידול חשובים.

ומה עם כרטיס ביקור?
אחרי שהלוגו מוכן, כדאי שהוא ילווה אתכם בכל פגישה חשובה עם לקוחות פוטנציאליים. ואיך תעשו את זה? באמצעות כרטיס ביקור. רוב החברות מציעות חבילות מיתוג הכוללות עיצוב כרטיס ביקור, דף לוגו, חתימה למייל וכו. בדקו אילו מהן גם מציעות מחיר משתלם וגם מייצרות תוצרים איכותיים וייצוגיים. לרוב כדאי לבחור בחבילת מיתוג שכוללת עיצוב כרטיס ביקור מאחר וניתן לקבל עיצובים של תוצרים נוספים במחיר משתלם יותר.

לסיכום, הלוגו מייצג את העסק שלכם ואת כל הערכים הנלווים לו. עיצוב הלוגו לא חייב להיות יקר אבל כדאי שיהיה איכותי וייחודי 🙂

כתוב/כתבי תגובה