איפה עובר הקו האדום בין קישורים איכותיים לקישורים פוגעניים?

קישורים מאז ומתמיד היו חלק מרכזי וחשוב בכל הליך קידום אורגני. גם היום הם מהווים אחד מ3 הפרמטרים המרכזיים לקידום אתר בגוגל. קישורים חיצוניים אלו קישורים שמקשרים מרחבי האינטרנט אל האתר המקודם ומהווים כמעין "המלצה" בעיני גוגל על אותו אתר. בעבר כל קישור שכזה היה תורם באספקט כלשהו לקידום האורגני של אתר מסוים ולכן בעלי אתרים וכל מקדם אתרים היו פועלים בעיקר כדי לקשר אל אתרים מסוימים מכל חור אפשרי באינטרנט. מאז עדכוני פינגווין ופנדה גוגל שמה דגש על איכות ורלוונטיות הקישורים ובכך קישורים מסוימים שבעבר היו תורמים לקידום היום גוגל מתעלמת מהם במקרה הטוב או מזיקים לקידום במקרה הפחות טוב.

מה חשוב? הכמות או האיכות? 

כאמור היום איכות הקישורים היא זו שחשובה וקישור אחד איכותי יכול להיות שווה יותר מאלף קישורים לא איכותיים שגוגל מתעלם מהם או אפילו קישורים המזיקים לכם לקידום האתר. יש כמה קווים מנחים שכדאי להתייחס אליהם בבניית תמהיל קישורים נכון ואפקטיבי לאתר שלכם.

מהם הקווים המנחים העשויים להשפיע על איכות הקישורים?

  • האם אתם מקשרים מאתר הרלוונטי לתחום שלכם? או תחום קרוב לכל היותר שהתוכן בו יכול להיות רלוונטי אליכם ולקשר אליכם בצורה טבעית?
  • האם האתר מקשר הוא אתר איכותי ובעל ערך לגולשים? או אתר ספאם ריק מגולשים ומלא בתוכן מועתק או חסר ערך?
  • האם האתר שאני מקשר ממנו עוסק בפעולות פסולות בכל הקשור לקידום אורגני?
  • האם יש אינספור קישורים יוצאים מאותו אתר מה שעשוי להפחית מערך הקישור שלי?

כיצד נוכל להשיג קישורים טובים לאתר שלנו?

יש הרבה דרכים להשיג קישורים לאתר שלנו, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. אנו ממליצים לקרוא על כך בהרחבה מדריכים שונים באינטרנט אולם בסיס לקישורים טובים יכול להיות שיתופים ברשתות החברתיות, רישום האתר לאינדקסים איכותיים, העלאת פוסט אורח באתר איכותי של קולגה או תחום קרוב וקישור מתוך הפוסט לאתר שלכם ועוד.

כתוב/כתבי תגובה