האם משתלם לעשות מנוי לחיסונים לכלבים?

האם משתלם לעשות מנוי לחיסונים לכלבים?

הכלב שלכם חשוף לסיכונים כמעט באופן מתמיד והחובות שלכם כלפיו ברורות. ראשית, כאנשים שמחזיקים חיית מחמד, עליכם לדאוג לבריאות הפיזית והנפשית של הכלב, תתפלאו אולי, אבל יש גם פסיכולוג לכלבים.

הבריאות הפיזית של הכלבים גם באחריותכם המלאה. זה אומר שעליכם לבדוק כל הזמן את מצבו הבריאותי של הכלב, משום שבניגוד לבני אדם הוא לא אומר שכואב לו הבטן או הראש.

כיום, רוב המרפאות מציעות מנוי שנתי לכל החיסונים שהכלב צריך. האם זה משתלם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מנוי חיסון לכלבים:

חיסון לכלבים כולל הרבה סוגי חיסונים שעליכם לתת בפרקי זמן שונים. לפעמים גם מתעורר נגיף שעלול להוות סיכון ואז תצטרכו לקחת את הכלב שוב למרפאה.

כל כלב מקבל חיסון בסיסי נגד כלבת. כלבת זהו נגיף נפוץ אצל כלבים, הוא פוגע במערכת העצבים ועלול גרום לשיתוק מלא או חלקי של הכלב. החיסון אמור להגן על הכלב מפני התקפה נגיפית שעלולה לבוא מכלב אחר נגוע.

חיסונים נוספים הם חיסון משושה, שכשמו מכיל שישה חיסונים שונים נגד נגיפים מצויים נגד כלבים.

אז האם מנוי לחיסון אכן משתלם? מבחינה כספית יכול להיות שבסך השנתי יצא לכם קצת יותר יקר, אבל יכול להיות גם שיצא לכם יותר זול. אם יסתבר במהלך השנה שתצטרכו חיסון יקר שלא חשבתם עליו קודם, כבר הוצאתם יותר מסך המנוי השנתי הדרוש.

אולם יש כאן עוד שיקול והוא השקט הנפשי שלכם. כאשר אתם יודעים שכל נגיף שעלול להתפרץ או כל חיסון שהכלב יצטרך יש לאן ללכת תמיד. מהמרפאות גם תוכלו לקבל תזכורות מתי הגיע הזמן של כל טיפול.

כתוב/כתבי תגובה