על החשיבות שבשירותי קופירייטינג

קופירייטינג הינו מונח קריטי לכל בעל עסק, מותג, חברה או ארגון המעוניין לקדם את עצמו. ראשית עלינו לדעת מיהו בדיוק האדם שעוסק בקופירייטינג- קופירייטר, ומה הוא עושה למחייתו? אז לשאלתנו מה זה קופירייטינג לאתר – בכדי למכור מוצר, שירות, עסק או כל דבר מסחרי אחר צריך להפיץ את המסר שישכנע את קהל היעד אליו המוצר אמור להגיע. פעולת יצירת התודעה, כתיבת ההודעה ודרך פרסומה ושילוחה נמצאים בתחומי פעולות הקופירייטינג. קופירייטינג נחשב מרכיב חיוני ביותר בתחום השיווק, הפרסום והמכירות. בסופו של דבר, מדובר בשכנוע באמצעות כתיבה.

דוגמאות בולטות של קופירייטינג

ניתן לראות דוגמאות של קופירייטינג בכל מקום: בפיד בפייסבוק, בתיבת הדואר הנכנס שלכם, בעיתון המקומי או על גבי שלטי החוצות הגדולים בדרככם לעבודה. כתבות קופירייטינג ניתן למצוא באינטרנט, בדפוס, בטלוויזיה, ברדיו ואפילו בחנויות ספרים כאשר רוצים לשווק סופר או ספר מסוים. זה נמצא בכל מקום ומכאן צריכה להיווצר המיומנות של הקופירייטר לדעת כיצד "לצוד" את קהל היעד הפוטנציאלי. היום בזכות המדיה החברתית ורשתות האינטרנט, יש כל כך הרבה דרכים לשווק מוצרים ומותגים ברמה שהצופים אפילו לא ירגישו שהם רואים פרסומת וקידום.

מה בדיוק עושה קופירייטר?

הקופירייטר הוא אמן כתיבה והעתקה. הם משכפלים ומעתיקים את אותו עותק מקורי למאות ואלפי הודעות ושולחים אותם דרך אתרים, דפי נחיתה, מודעות פייסבוק, מיילים, פלטפורמות מדיה חברתית וכל זאת במטרה לשכנע אנשים לפעול או להיחשף לתחום או נושא מסוים. הקופירייטר יש לבצע בניית משפכי שיווק, פיתוח אסטרטגיות תקשורת, ראיונות לקוחות ומומחים בתחומים השונים וכן פסיכולוגיית הלקוחות הפוטנציאליים, ביצוע מחקרי שטח, עיצוב דפי מכירה, ועוד.

כל ארגון, חברה, עסק או שם מסחרי שרוצה לקדם את עצמו לא יכול לעשות את זה בלי שירותי קופירייטינג מעולים.

כתוב/כתבי תגובה