באיזה תחומים ניתן לרשום פטנטים?

באיזה תחומים ניתן לרשום פטנטים?

רישום פטנט, רישום המצאה או הגנה על רעיון טכני מקורי, דורש יישום ותהליך בירוקרטי לא קל מול משרד הפטנטים הממשלתי. רשם הפטנטים, דורש ממציאים ויזמים להציג תכנית מפורטת של הרעיון או ההמצאה שלהם על מנת לרשום אותם כמקוריים, ולאחר מכן לספק הגנה משפטית כדי שההמצאה תוגדר כקניין רוחני של מי שהמציא והגה אותה: החל מחוקר או יזם פרטי, עד לחברות וארגונים, חברות הזנק (סטארט אפ) ושאר מעבדות, מפעלי פיתוח ועוד.

אבל באיזה תחומים אפשר לרשום פטנטים?

על פי החוק במדינת ישראל, הגנה וזכויות משפטים על פטנטים ניתנת במקרים בהם ישנו חידוש שיש בו תועלת ומקוריות והוא נועד לשימוש תעשייתי, רפואי, תקשורתי, חברתי ועוד. ההגדרה של פטנט על פי החוק בישראל היא המצאה שיש בה מן ההתקדמות והיא מציעה תועלות שטרם יצאו לאור, מקוריות ובלעדיות וערך מוסך לסביבה או לאדם הפרטי. בכך ניתנת הגנה משפטית והגנה על קניין רוחני למי שהוגדר על ידי המדינה כמי שהמציא משהו חדש ומועיל עבור הפרט או הסביבה.

תחומים בהם אפשר לרשום פטנט

יש לא מעט תחומים שניתן כיום להגדיר ולרשום כפטנט, החל מתרופה חדשה עד לכלי רפואי או טכנולוגי שמועיל ומקדם תועלות ציבוריות עד לרעיונות בתחום המחשבים, הסטארט אפ, הייצור, האפליקציות, כמו גם רעיונות בתחום הסביבה, העיצוב, הייצור ואפילו בתחום הקולינארי. כדי לרשום פטנט ולקבל הגנה על קניין רוחני – חשוב להוכיח למשרד הפטנטים כי מדובר המצאה מקורית תוך הצגת תכוניות ברורות ופיתוח המוצר, הרעיון או ההמצאה. לכן רבים פונים לחברות מומחיות ברישום פטנטים כדי לזרז תהליכים, לפתח מוצר או המצאה ולהגן על הרעיון, תוך בנייתו בצורה מושלמת מההתחלה עד שיווק וייצור הרעיון.

לסיכום, אם יש לכם רעיון או המצאה חדשה ויש בה ערך מוסף לסביבה ולפרט: זה הזמן לפנות אל עורכי פטנטים מומלצים על מנת שאלה ייסעו לכם להוציא את הרעיון והיוזמה לאור ולהגן עליה בזכויות יוצרים וברישום מסודר מול רשם הפטנטים הממשלתי.

כתוב/כתבי תגובה