איך כותבים קורות חיים מנצחים?

ככל שהמשרה אליה אתם רוצים להתקבל היא נחשקת יותר כך יותר אנשים יגישו למעסיק קורות חיים להתקבל אליה בדרך כלל. גם אם המשרה דורשת הכשרה מקצועית ספציפית ולא כל אחד עשוי להתקבל עדיין יקומו מועמדים רבים שיחשקו במשרה, בתנאים שלה ובעבודה באותה חברה ספציפית המפרסמת את המשרה. כדי להתקבל לעבודה בחברה חשוב מאוד לייצר קורות חיים מנצחים. למעסיק יש כמה שניות להתרשם מקורות החיים שלכם והוא עובר הלאה. אם תפסתם את תשומת ליבו באותן כמה שניות הוא ישקיע דקה-שתיים נוספות במעבר על קורות החיים שלכם. 

לבניית קורות חיים אונליין >>>

טיפים לכתיבת קורות חיים מנצחים:

  • לבנות את קורות החיים בהתאם למשרה הרלוונטית. לקורות חיים כלליים יש פחות סיכוי להתקבל לעבודות נחשבות ונחשקות בעיקר בשל עודף מידע שלא רלוונטי והמעסיק לא מתאמץ לעבור עליו.
  • דאגו להגשה מסודרת – קורות חיים מודפסים, עם פונט קריא וברור, גודל כתב מספיק גדול ונוח לקריאה ללא מאמץ מיוחד וללא בלוקים מלאים של תוכן. חלוקה מסודרת לסקשנים הרלוונטיים ולכלול רק את המידע הרלוונטי – עדיף לקורות חיים באורך עמוד אחד.
  • השאירו את פרטי ההתקשרות אתכם בראש העמוד שהמעסיק לא יצטרך להשקיע בלחפש כיצד ליצור עמכם קשר.
  • כאשר אתם בונים את ההיסטוריה התעסוקתית שלכם – רשמו רק את הדברים שרלוונטיים למשרה. לדוגמה: אם יש לכם ניסיון בעבודה בבית מלון אולי זה לא יהיה קשור לעבודה שאתם מנסים להתקבל אליה כמהנדסים לאחר שסיימתם לימודים בתחום.
  • אין צורך לכלול תחביבים או כל מיני אוספי מידע שלא באמת מעניינים את המעסיק. 
  • המלצות – אם יש לכם המלצות או טלפונים של ממליצים כדאי להוסיף אותם לקורות החיים שלכם.

לסיכום; אין תשובה חד משמעית עבור השאלה איך כותבים קורות חיים מנצחים אולם יש בהחלט טיפים חשובים שיכולים לסייע לכם בבנייה והצגה מקצועית יותר של קורות החיים שלכם. חלק מאותם טיפים למדתם במאמר זה אולם כדאי להרחיב את הידע בנושא.

כתוב/כתבי תגובה