איך מתכננים תאורה במופע מוזיקלי?

איך מתכננים תאורה במופע מוזיקלי?

מופע מוזיקלי הוא אחד מהאירועים היותר מעניינים שקיימים. לצורך הפקת מופע מוזיקלי איכותי ומקצועי, תצטרכו תאורה מיוחדת, אשר תוכל להשתלב בצורה טובה ומסונכרנת יחד עם הצלילים. תאורה מקצועית תעשה זאת עבורכם.

איך מתכננים תאורה במופע מוזיקלי?

אורות במופע מוזיקלי, יכולים למעשה להיות חשובים לא פחות למופע מהצליל עצמו. לא משנה כמה טוב הלהקה נשמעת, אם הם מנגנים בחושך אתם בבעיה. מופע אור איכותי, יכול להוסיף מקצועיות, אנרגיה ורגש להופעה.

כיסוי התאורה

התחילו קודם בכך שתציבו ותתאימו את האורות, כך שיתאימו לצרכים שלכם בערב המופע. בקונצרטים למשל, משתמשים בעיקר בטכניקות תאורה אחורית, כך שרוב גופי התאורה שלכם יצטרכו להיות נגישים לבמה. בדרך כלל תצטרכו 4 תחומי כיסוי:

  • מימין למטה
  • מרכז הבמה
  • שמאלה למטה
  • מרכז הבמה (תופים)

ישנם סוגי אורות, המציעים הרבה כיסוי רך ומפוזר. אורות אחרים, כמו זרקורים, מציעים כמויות קטנות של כיסוי ממוקד מאוד. בחלק מהאורות יש תריסים מתכווננים או "דלתות רפת" הניתנות להזזה בכדי לכוון את "זריקת" האור שלהם.

איך לקבל את הכיסוי הטוב ביותר בתאורה?

על מנת לקבל כיסוי נאות בזמן המופע, תצטרכו לדעת עם איזה מכשירי תאורה אתם עובדים. נורות LED נראות בדרך כלל במערכות תאורה חדשות יותר. אולם, מקומות ותיאטראות ישנים רבים, עדיין משתמשים בגופי תאורה מסורתיים.

תאורת פחיות

אחד ממכשירי התאורה הנפוצים ביותר. אלה מכשירים חסרי חוליות, שהם בעצם פנסי מכוניות עם מעטפת ממתכת. הם גם מתחממים במיוחד, לכן, היזהר כשאתם מטפלים בהם.

תאורת פרנלס

תאורת פרנלס, דומים לתאורת לקוס, אך מטילים אור רך יותר. בדרך כלל הם ממוקמים קרוב לבמה ומשמשים כ"אורות ניקוי" – אורות שפשוט שוטפים את הבמה בצבע, עם מעט מיקוד או ללא מיקוד.

תאורת זרקורים רגילים

זה בדיוק מה שאתם חושבים שזה. זהו אור גדול ביותר שממוקד במדויק. (מישהו מקבל שכר רק כדי לשבת ולעקוב אחר שחקנים ברחבי הבמה – כדי להשאיר אותם מוארים היטב). בדרך כלל הם משמשים לתיאטרון.

לפרטים נוספים – מוזמנים להכנס לאתר חנות הגברה – ms2000.

כתוב/כתבי תגובה