בניית אתרים – האם כל אחד צריך אתר אינטרנט?

בניית אתרים – האם כל אחד צריך אתר אינטרנט?

אחת השאלות שבעלי מקצוע ובעלי עסקים שואלים את עצמם היא, האם כל אחד אכן זקוק לאתר אינטרנט. על פניו, השאלה הזאת היא מיותרת הרי ברור שחייבים להציג נוכחות ברשת אם רוצים להתפתח ולהיחשף בפני קהלים חדשים. אך שאלה זו הפכה להיות רלוונטית, מאחר והיום אפשר למצוא אופציות אחרות, למשל, עמודים עסקיים בפייסבוק או ברשתות חברתיות אחרות. יש בהחלטה מי שבוחר באופציות אלו. 

אך יחד עם זאת, כן חשוב לבנות אתר אינטרנט ולתחזק אותו. כשאנחנו משווים בין בניית אתר אינטרנט לעסקים לבין הקמה של עמוד עסקי בפייסבוק, גם אם נדמה לנו שהרבה יותר זול להקים עמוד עסקי, עדיין זה הרבה פחות משתלם אם בוחנים את התמונה במלואה. בוודאי אם אנחנו רוצים לספק מידע מגוון, מפורט ורחב לגולשים בכלל ובפרט ללקוחות שלנו. 

צריך לציין, גם בניית אתרים יכולה להיות זולה באופן יחסי, זה תלוי בסוג המערכת בה משתמשים לצורך הקמה ותחזוקת האתר, וכן זה תלוי במידה ניכרת באופי האתר בכלל. 

אז מי צריך אתר אינטרנט?

בעיקרון, כל אחד צריך להחזיק ברשותו אתר אינטרנט, כלי שיכול לספק את כל המידע הרלוונטי לגולשים. להבדיל מעמוד עסקי בפייסבוק, הרי שאתר אינטרנט מאפשר לעלות מאמרים, להציג סרטונים ותמונות באופן רחב, וכן הוא מאפשר לבעל האתר לשלוט עליו טוב יותר, להחליט מה יהיה בו ומה לא. זה נכון לגבי התכנים וזה נכון לגבי הפ'יצרים באתר. 

צריך לזכור, לא כל אחד בהכרח מחזיק חשבון פייסבוק ולא כל אחד מוכן להיחשף לעמודים עסקיים. לעומת זאת, אם גולש מחפש עסק או בעל מקצוע, סביר להניח שהוא יעשה את זה דרך גוגל ויחפש את האתר שלו.

אולי יעניין אתכם גם: פרסום בגוגל אדוורדס

כתוב/כתבי תגובה