בדיקות אוטומציה לעומת בדיקות ידניות

בדיקות אוטומציה לעומת בדיקות ידניות

הן בדיקות אוטומטיות והן בדיקות ידניות הן חלק בלתי נפרד מכל תהליך פיתוח. בעבר הבדיקות הנפוצות ביותר היו בדיקות ידניות אשר נעשו על ידי אנשי QA אך בשנים האחרונות ניתן לראות כי תהליך הבדיקות עובר שינוי משמותי ומרביתן הפכו להיות בדיקות אוטומטיות, אלו הן בדיקות אוטומציה. אך למרות השינוי המשמעותי בתחום עדיין ישנם מקרים בהם בדיקות ידניות אינן יכולות להיות מוחלפות על ידי בדיקות אוטומציה למשל בבדיקה של חוויית לקוח אז יש צורך בעובד אנושי שיבחן את התחום.

ההבדל בין בדיקות אוטומציה לבדיקות ידניות

על מנת לבחון מוצר באופן ידני יש צורך בתוכנית מנוסח ומסודרת היטב אשר נבנית עוד בשלבי הפיצוח הראשוניים של המוצר. הבדיקות הינן שימושיות ויעילות בעיקר בשלבי המוצר הראשונים כאשר יש צורך בבדיקה מהירה וקצרה או כאשר יש צורך במספר בדיקות שחוזרות על עצמן תוך פרק זמן קצר. בדיקה הנעשית באופן ידני נחשבת לבדיקה מסובכת יותר כיוון שהיא דורשת ידע וניסיון של הבוחן.

בדיקות אוטומציה לעומת זאת נעשות באופן אוטומטי לחלוטין. גם כאן התהליך מבוצע על ידי בודקי QA אך התהליך הינו פשוט וקל יותר ונעשה על ידי תוכנה ייעודית ומיוחדת. הבדיקות נעשות בצורה מהירה יותר וכמעט ללא טעויות אנוש מה שמהווה יתרון משמעותי.

לימודי אוטומציה

כיום הביקוש לבודקי אוטומציה הולך וגובר ולכן בוחני QA רבים בוחרים ללמוד קורס אוטומציה דרך המכללה לאוטומציה על מנת לקבל את הידע הנדרש בתחום. בניגוד לבודקים ידניים אשר זקוקים לניסיון רב קודם הם מוצאים עבודה בודקי אוטומציה יכולים למצוא עבודה בקלות למרות חוסר הניסיון בתחום. קורסי אוטומציה מתקיימים הן באופן פרונטלי והן באופן דיגיטלי ואינם אורכים תקופה ארוכה. כל שעליכם לעשות הוא להירשם לקורס הקרוב ותוך זמן קצר להשתלב במעגל העבודה.

כתוב/כתבי תגובה