הוראת קבע vs חיוב בכרטיס אשראי

הוראת קבע vs חיוב בכרטיס אשראי

לא פעם עומדת בפני צרכנים ובעלי עסקים הדילמה, האם להשתמש באופציה של הוראת קבע או שמא לבצע חיוב בכרטיס אשראי. לא הרבה אנשים יודעים מה נכון יותר לבחור, בין אם זה בהיבט של הנוחות ובין אם זה בהיבט הכלכלי של הפעולות הנ"ל.

איזו שיטה עדיפה עבורנו?

על מנת להבין מה עדיף, צריך לדעת תחילה מה הן שתי השיטות, מה זה אומר ניהול הוראת קבע לעסק ומה זה אומר חיוב בכרטיס אשראי.

ניהול הוראת קבע לעסק אומר בעצם שמדי חודש ירד לנו סכום כסף מסוים מחשבון הבנק ויועבר אל בית העסק. זה יתבצע באופן אוטומטי בתאריך מסוים מבלי שאנחנו נצטרך לבצע דבר. לעומת זאת חיוב בכרטיס אשראי, אומר שאנחנו צריכים לבצע את הפעולה בעצמנו בכל פעם כשיש צורך לבצע את התשלום. כעת לשאלה, איזו מבין שתי השיטות עדיפה מבחינתנו?

עמלות

אין ספק שמבחינת העמלות עדיף להשתמש בהוראת קבע, מאחר והבנק גובה סכום על פי הפעולה שמבצעים, לעומת זאת, חברת האשראי גובה סכום על פי אחוז מסכום הגבייה, אם לא התבצע פעולה, עדיין יגבה מאיתנו עמלה.

מועד הזיכוי

הזיכוי במקרה של הוראת קבע מתבצע באופן מיידי, בעוד שבמקרה של חיוב דרך חברת אשראי, הרי שהוא יתבצע על פי תאריכים מסוימים. מה שיכול להשפיע על פעילות העסק ועל תזרים המזומנים שלו.

אישור

פעילות בכרטיס אשראי איננה מחייבת אישור בהכרח, לכן גם ניתן לבצע זאת בטלפון או דרך האינטרנט. זה הרבה פחות בטוח. לעומת זאת, במקרה של הוראת קבע, על פניו הלקוח אמור לחתום. לא תמיד זה קורה, אבל זה מה שאמור להיות ולכן זה גם הרבה יותר בטוח. יתרה מזו, אי אפשר לבצע הוראת קבע אם לא מכירים את הפרטים של הלקוח, לעומת זאת, אם כרטיס האשראי נגנב, אז אפשר לבצע באמצעותו עסקאות שונות.

נוחות

בסופו של דבר, הרבה יותר נוח להשתמש בהוראת קבע במידה וזה ניתן, מאחר והתהליך מתבצע פעם אחת. לעומת זאת, בכרטיסי אשראי, יש לחזור על הפעולה בכל פעם שצריך לשלם.

כתוב/כתבי תגובה