על תהליך המחזור של מוצרי אלקטרוניקה

על תהליך המחזור של מוצרי אלקטרוניקה

מוצרי אלקטרוניקה ממלאים תפקיד חשוב בחיים שלנו. השנים החולפות מגדילות את השימוש ואת סוגי המוצרים, ויוצרים מציאות חיים בה עוד ועוד פעולות מתבצעות בעזרת עזרים אלקטרוניים. אבל מה עושים כאשר המוצרים הללו יוצאים מכלל שימוש? היכן נאחסן את כל הפריטים הללו כאשר הם מתבלים ולא יעילים יותר? מחזור זוהי התשובה.

מהו מחזור וכיצד מבצעים אותו?

מחזור הוא השם של תהליך בו לוקחים חפצים ישנים שכבר יצאו מכלל שימוש, ומייצרים מהם חומר גלם מחדש. המטרה הינה לנצל את חומר הגלם באופן מקסימלי, וכמובן למנוע השלכה של חומרי גלם טובים אשר מהווים מזהם סביבתי חמור. תהליך מחזור של מוצרי אלקטרוניקה הינו בעל חשיבות רבה לסביבה ולעולם, והוא מהווה חלק משמעותי משמירה על איכות הסביבה.

על התהליך ועל התוצאה

כדי לבצע את התהליך יש לעבוד לפי מספר שלבים נחוצים:

  1. העברת המוצרים האלקטרוניים לחברה ממחזרת.
  2. החברה הממחזרת ממיינת את המוצרים ומפרקת אותם לגורמים. המטרה הינה להעביר כל חלק וכל מרכיב למקום המתאים לו. כי אין דומה חלק מתכתי לחלק עשוי פלסטיק. אין דומה מרכיב מגנטי לכל מרכיב אחר.
  3. טיפול מתאים בכל אחד מהקבוצות הללו הוא שלב מהותי במחזור. למעשה יהיו גם חומרים שיועברו להטמנה כמו כל אשפה מוטמנת. אך מרבית החלקים ייגרסו ויעברו למצב של חומר גלם שיכול להביא תועלת ושימוש לעולם.
  4. לאחר סיום המשימה תקבל החברה ששלחה את המוצרים למחזור מסמך המאשר את פעולת המחזור. מסמך זה מבטיח כי הפעולה בוצעה כהלכה. כמו כן יש התייחסות למידע שהיה קיים במוצרים.

מחזור של מוצרי אלקטרוניקה במסגרת פתרונות מחזור לעסקים הינו בעל חשיבות רבה, ואין להקל בכך ראש. למען העולם והסביבה – נחשוב ירוק, נחשוב מחזור.

כתוב/כתבי תגובה