5 טיפים להפקת סרטון איכותי

5 טיפים להפקת סרטון איכותי

  • כותרת ותמונת שער – שני גורמים אלו מהווים כרטיס ביקור לגולש העשוי ללחוץ על הסרטון ולקבל רושם ראשוני עליו. חשוב שכותרת הסרטון והתמונה המקשרת אליה יהיו רלוונטיים לתוכן הסרטון ויצרו עניין וסקרנות אצל הגולש. מומלץ לשאול בכותרת שאלה עליה יענה הסרטון או לכלול משפט אחר העשוי להזמין את הצופה לצפות בסרטון.
  • דעו מי קהל היעד שלכם – כל סרטון עשוי לפנות לקהל יעד שונה בתכלית ולהציע שירות שונה בתכלית. סרטון תדמית של קוסם ביום הולדת וסרטון תדמית של עורך-דין פלילי יהיו שונים בתכלית בהרבה מאפיינים כגון מוזיקה, טון הדיבור, סגנון ורקעים. חשוב לדעת איך להגיע לקהל היעד שלכם בצורה המקצועית והטובה ביותר.
  • צרו הזדהות עם הקהל – על מנת לתת לקהל סיבה לצפות בשאר הסרטונים שלכם, להיכנס לאתר שלכם ולהתעניין בעסק שלכם, חשוב ליצור פאתוס עם הקהל ולהפיח בו השראה, השתאות והערכה למלאכה אותה אתם מתארים בסרטון. 
  • פרטו את ההישגים שלכם – על מנת ליצור רושם טוב ולבנות ביטחון עם קהל פוטנציאלי, חשוב שתתנו במה בסרטון ללקוחות מרוצים מהעבר שיוכלו להמליץ עליכם ולהעניק נופך נוסף לסרטון בו לקוחות העבר מספרים את חווייתם אתכם. ציינו דירוגים ופרסים, שיתופי פעולה ושנות ניסיון על מנת לצבור קרדיט ולשדר ידע וביטחון, ראו דוגמא כאן.
  • קצר וקולע – בעידן הרשתות החברתיות בהן כל אחד נלחם על תשומת ליבו של האחר, חלון הקשב שלנו צר וקטן מאוד, ולכן חשוב לדעת להעביר את המסר אותו אתם רוצים להעביר בצורה מהירה שתמשוך את הצופה ושיוכל לזכור אותה. במהלך הסרטון חשוב להיות בהיר וענייני ולהימנע מפירוטים מיותרים, ניסוח מייגע ואווירה אפורה בסרטון. יש להתאים את אורך הסרטון למטרה אותה הוא אמור לשרת אך מומלץ שאורך הסרטון ינוע בין דקה לשתי דקות.

כתוב/כתבי תגובה