מערכת לדיוור אלקטרוני

למה דיוור אלקטרוני הוא חלק בלתי נפרד מהשיווק הדיגיטלי של העסק שלך?

בתור בעלי עסק בין אם ותיקים ובין אם חדשים בתחום, אתם ודאי יודעים עד כמה חשוב השיווק לצמיחת העסק.

זאת משום שהוא אינו אמון אך ורק על גיוס לקוחות חדשים, אלא גם על שימור הקשר עם הלקוחות הקיימים, כך שימשיכו להשתמש בשירותי העסק או במוצריו.

כמובן שעם התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות השיווק עבר גם למרחב הווירטואלי וטוב שכך, האינטרנט מאפשר לעסק שלכם להגיע לקהל הרבה יותר רחב מאי פעם.

כשחושבים על השיווק ברשת ודאי עולה לראשכם השיווק ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש, אך האמת היא שתהיה זו טעות להתמקד אך ורק בתחום הזה.

שיווק אלקטרוני חייב להיות נוכח גם באופן רציף וכזה שיצור דו-שיח כמעט אישי עם הלקוחות. הדיוור האלקטרוני הוא כלי המאפשר שיווק דיגיטלי שיוצר חיבור אמיתי עם הלקוחות שלכם.

אז למה בעצם לשלוח דיוור דרך מערכת לדיוור אלקטרוני?

1. מבין אפשרויות הפרסום הממומנות (כמו גוגל ורשתות חברתיות), עלות הדיוור באמצעות מערכת לדיוור אלקטרוני היא דרך פרסום זולה יחסית, כאשר עלות שיווק בערוצי פרסום אחרים יכולה להיות יקרה יותר באופן משמעותי וגם העלות לא קבועה אלא מתמשכת ויכולה גם להתייקר בהמשך הקמפיין, בשונה מקמפיין דרך מערכת דיוור אלקטרוני אשר העלות נקבעת בדר”כ עפ”י כמות הנמענים וגם נשארת קבועה.

2. כאשר שולחים דיוור לכמות גדולה של נמענים, שלא דרך מערכת לדיוור אלקטרוני, ספקי הדוא”ל עלולים לחשוד באימייל שלכם כספאם ולחסום אותו. זאת ועוד בשליחת דיוור דרך מערכת דיוור אלקטרוני ניתנת האפשרות לנמענים להסיר את עצמם מרשימת התפוצה וזאת בהתאם לחוק הספאם.

3. ניהול רשימות תפוצה במערכת לדיוור אלקטרוני ע”י יבוא הנמענים, חלוקת לקבוצות בהתאם לאופי העסק ו/או ההודעות וכך לייצר קמפיין פרסומי ממוקד.

4. דוחות וסטטיסטיקה – דבר המאפשר מעקב אחר השליחת הדיוור. בדיקת אחוזי פתיחת הדיוור, אחוזי השגויים, לינקים שנשלחו בדיוור ונפתחו ועוד.

לסיכום, מטרתו של הדיוור האלקטרוני היא להעביר מסרים ללקוחות באופן ישיר, וכאן טמונה גם חשיבותו של הכלי השיווקי הזה.

דיוור אלקטרוני, כמו גם הפצת סמס, מגיע לטלפון הנייד של הלקוחות, מכשיר שעמו הם מסתובבים בכל שעות היום, ואף בודקים באופן תכוף את תיבת הדואר האלקטרוני או את אפליקציות המסרונים.

משמעות הדבר היא שהחשיפה למסרים שאתם שולחים תהיה גבוהה ביותר וכמעט בלתי ניתנת לפספוס בידי הלקוח.

חשוב לזכור כי הדיוור האלקטרוני דורש הרשמה של הלקוחות לשירות ובכך גם את הסכמתם. כלומר, יש לכם חיבור ישיר לקהל המעוניין לקבל את מסרי העסק שלכם. אם תדעו לנצל זאת בצורה הנכונה ולהעביר את המסרים הנכונים, תוכלו בקלות להגדיל את הכנסות העסק באמצעות דיוור אלקטרוני לקהל הרלוונטי לכם.

כתוב/כתבי תגובה