שיווק רשתי זה כדאי או לא?

שיווק רשתי זה כדאי או לא?

אחד הכלים הפופולאריים ביותר לצורך שיווק באינטרנט, הוא שיווק רשתי. מדובר על שיווק שנעשה על ידי סוכן אשר מגייס סוכנים אחרים שאמורים לשווק את המוצרים שהוא מבקש לשווק, ואלה יכולים לגייס בעצמם סוכנים מטעמים שישווקו עבורם.

כמו שאפשר להבין, מדובר בשיטת פירמידה שעובדת באינטרנט. המדרגה הראשונה זה הסוכן שמגויס על ידי החברה שמבקשת לשווק מוצר או שירות, הוא אחראי על גיוס סוכנים, שאמורים לשווק בעצמם וכן לגייס סוכנים שיעבדו מתחתם וישווקו את המוצרים. הסוכן הראשון מרוויח עמלה מכל המכירות, וכך זה יורד כלפי מטה.

השאלה הנשאלת היא, האם זה פרקטי, האם זה יכול לעזור באמת, והאם משתלם לבית העסק. חשוב להדגיש כאן נקודה משמעותית, לא מדובר בתרמית פירמידה כפי שאנחנו מכירים ושומעים לא פעם. מדובר על מוצרים אמיתיים, על שירותים ברי קיימא של חברות מוכרות. למשל, אם חברת פארם רוצה לשווק מוצר מסוים, היא יכולה לבחור, בין היתר, בשיטה של שיווק רשתי לצורך כך.

האם זה משתלם לה?

ובכן יש בכך יתרונות רבים, למשל, מאחר והחברה עצמה לא יכולה לגייס כמות גדולה של סוכנים ולפקח עליהם, אז היא מפשטת את התהליך כך שהסוכנים עצמם יגייסו ויפקחו על סוכנים אחרים.

כמו כן, מעצם העובדה שהחברה לא יכולה להגיע אל כל סוכן וסוכן, ייתכן מאוד וישתלם לה לגייס סוכנים ולוודא שהם יבצעו את הגיוס, כך היא יכולה להגיע אל מקומות ושווקים, שבעצמה לא תוכל לפעול שם.

יתרון נוסף טמון בעלות הכלכלית הנמוכה. מאחר וכל סוכן מקבל אחוז מסוים מהמכירה, אז בסופו של דבר, החברה לא נושאת בעלויות כבדות של משכורות ותנאים אחרים, זה ישתלם לה הרבה יותר.

קראו גם את הכתבה בנושא: שיווק רב שכבתי במאה ה-21

כתוב/כתבי תגובה